Populārāko ķermeņa sastāva analizatoru TANITA salīdzinošais raksturojums

Populārāko ķermeņa sastāva analizatoru TANITA salīdzinošais raksturojums Interneta aptieka Latvija Rīga preces veselībai
Kas tie tādi, un ar ko atšķiras? Kurus svarus (pareizāk sakot – kuru ķermeņa sastāva analizatoru) izvēlēties? Analizējam analizatorus: labākie TANITA modeļi

Kas tie tādi, un ar ko atšķiras? Kurus svarus (pareizāk sakot – kuru ķermeņa sastāva analizatoru) izvēlēties? Analizējam analizatorus: labākie TANITA modeļi.


Ķermeņa sastāva analizatori ir paredzēti organisma struktūras noteikšanai, izmantojot BIA bioimpendances metodi „no pēdas uz pēdu” (kompānija TANITA ir to patentējusi kā svēršanas metodi 1946. gadā).
Cauri ķermenim tiek raidīts pilnīgi nekaitīgs un nesajūtams strāvas impulss, kura stiprums ir 500 MkA, bet frekvence – apm. 50 Hz. Muskuļu audi brīvi vada strāvu, jo tie satur šķidrumu, bet taukaudi vada strāvu sliktāk. Taukaudu elektriskā pretestība ir tieši tas, ko nosaka analizators.

Vai šādus svarus var lietot visi cilvēki?
Praktiski – jā. Izņēmums ir grūtnieces un tie, kuru organismā ir sirds stimulatori (kaut arī skaidru ziņu par to nav, šiem cilvēkiem būtu drošāk atturēties no šādu analizatoru lietošanas).
Ar TANITA analizatoriem Jūs varat nevien noskaidrot sava ķermeņa sastāvu, bet arī aprēķināt tā ideālo masu, un sekot līdzi tam, cik efektīvi ir fiziski vingrojumi.

 

Skatīt visu tabulu Populārāko ķermeņa sastāva analizatoru TANITA salīdzinošais raksturojums >>>

Ar segmentu analīzi tiek aprēķināti roku, kāju un vidukļa rādītāji. Tādējādi, Jūs varat sekot līdzi tam, kā konkrēti fiziski vingrojumi ietekmē dažādas muskuļu grupas.

Tauki ir nepieciešami, taču aptaukošanās – ne. Ķermeņa tauku vidējais procentuālais daudzums ir atkarīgs no vecuma un dzimuma. Sievietēm tas ir aptuveni 27%, bet vīriešiem – apm. 17%.

Kopējais ūdens daudzums ķermenī ir caurmērā šādās procentu robežās: sievietēm 45 – 60%, bet vīriešiem 50 – 65%. Sportistiem, kuru muskuļu masa ir lielāka, šis rādītājs ir par aptuveni 5% augstāks, nekā caurmērā sastopamie skaitļi.

Viscerālie tauki aptver iekšējos orgānus. Ja viscerālo tauku līmenis ir augsts, pastāv risks, ka var paaugstināties arteriālais asinsspiediens, kā arī attīstīties sirds slimības un diabēts.

Nav tāda jēdziena, kā kaulu masas vēlamais diapazons. Taču ar analizatoriem Jūs varat sekot līdzi kaulu masas izmaiņām, lai nostiprinātu kaulus un uzturētu to veselību.

Muskuļu masas palielināšanās pastiprina vielmaiņu. Tas, savukārt, izraisa tauku lieko nogulsnējumu „nodegšanu”, uzlabo pašsajūtu un veselības stāvokli. Analizators dod Jums iespēju konstatēt šīs izmaiņas, vai arī, ja tādu nav, spriest par to, ka jāpalielina fiziskā slodze vai jāmaina vingrojumu komplekss.

Tie ir: vielmaiņas pamatlīmenis (enerģijas daudzums, ko ķermenis patērē miera stāvoklī), ķermeņa masas indekss (svara attiecība pret auguma rādītāju kvadrātā) u.c.

Bioloģiskais, jeb metaboliskais vecums ir tas vecums gados, kādam atbilst Jūsu vielmaiņas līmenis. Piemēram, 35 gadus vecai sievietei, ja viņas metaboliskais vecums ir 45 gadi, būtu nepieciešams rūpēties par savu veselību.

Ar analizatoru ir iespējams izvērtēt Jūsu fizisko stāvokli un izteikt to 9 ballu skalā – no „Neuzkrītoša aptaukošanās” līdz „Izteikti muskuļains”

Tiem, kas aktīvi nodarbojas ar sportu, ir atšķirīga muskuļu masa un ķermeņa struktūras tips. Ja šie cilvēki izmantotu analizatoru parastajā režīmā, tad rādītāji būtu neatbilstoši paaugstināti. Tādēļ TANITA ir izstrādāts īpašs režīms „Atlēts”, kas paredzēts sportistiem.

To ieteicams izmantot cilvēkiem ar sirds stimulatoriem, un grūtniecēm. Kaut arī nav norādījumu par to, ka tik vāja strāva varētu būt organismam kaitīga, labāk tomēr šādos gadījumos no tās izvairīties.

Ieteicamā uzturdeva ir kaloriju daudzums, ko jāuzņem 24 stundu laikā, lai uzturētu ķermeņa svaru

Vēlamais svars (mērķsvars) ietver tādu tauku īpatsvaru, kas vajadzīgs veselības uzturēšanai.

Tauku vēlamais procents ir tas tauku daudzums, kas būtu sasniedzams taukaudu noārdīšanas vai papildināšanas ceļā.