Ar holesterīnu labāk nejokot!

Ar holesterīnu labāk nejokot! Interneta aptieka Latvija Rīga preces veselībai
Latvijā paaugstināts holesterīns ir aptuveni 70% cilvēku. Normāls holesterīna līmenis asinīs ir zemāks par 5 mmol/l (milimoli litrā). 5-6 mmol/l ir robežlīmenis un tā kaitīgumu vērtē individuāli, ņemot vērā arī citas saslimšanas.

Latvijā paaugstināts holesterīns ir aptuveni 70% cilvēku.

To, vai holesterīna līmenis ir normas robežās vai paaugstināts, cilvēkam pašam noteikt būs grūti, to var uzrādīt tikai specifisku bioķīmisku asinsanalīžu rezultāti. Vēl pirms desmit gadiem par tādu lietu kā holesterīns neviens nerunāja un neinteresējās.

Normāls holesterīna līmenis asinīs ir zemāks par 5 mmol/l (milimoli litrā). 5-6 mmol/l ir robežlīmenis un tā kaitīgumu vērtē individuāli, ņemot vērā arī citas saslimšanas. Ja holesterīna līmenis asinīs ir augstāks par 6 mmol/l, to jau var uzskatīt par paaugstinātu.

Ja veiktās analīzes uzrāda, ka holesterīns ir normas robežās, jauniem cilvēkiem nākamās pārbaudes vajag veikt tikai pēc kādiem pieciem gadiem.

Paaugstināts holesterīna daudzums asinīs palielina risku saslimt ar aterosklerozes izraisītām slimībām, tajā skaitā ar stenokardiju, miokarda infarktu, insultu, kas ir viens no biežākajiem mirstības cēloņiem.

Holesterīns ir tikai viens no aterosklerozes attīstības riska faktoriem. Būtiski riska faktori ir arī: cukura diabēts; paaugstināts asinsspiediens; aptaukošanās; smēķēšana; vecums (ja cilvēks vecāks par 55 gadiem); dzimums (vīrieši slimo biežāk); iedzimtība un t.t.

Veselības centra ROS: HOLESTERĪNA LĪMEŅA NOTEIKŠANA - tikai 5.00 EUR!

Kr. Valdemāra iela 36, Rīga
t. +37167566912, m.t. +37129725476